Recent News

Blog Classic + Right Sidebar

Umrl je Anton Petje

Od nas se je v teh dneh v svojem 92. letu poslovil Anton Petje, častni član DSI in znamenit obraz slovenskega filma. Anton Petje / foto Leo Caharija / Primorske novice V svojem gledališkem življenju je bil dolgoletni steber Slovenskega stalnega gledališča Trst, v filmskem in televizijskem svetu pa je svojo pojavo in prisotnostjo zaznamoval več kot dvajset celovečernih filmov, od ...

Od papirja do junaka spet na AGRFT

DSI, DSR ter AGRFT vas vabijo na poseben dogodek Od papirja do junaka, posvečen nadaljevanju razprav o tem, kako se na premici med igralkami_ci, režiserkami_ji in scenaristkami_sti oblikujejo vloge na filmskem ali televizijskem mediju. Večer se bo odvil v ponedeljek, 20. novembra ob 17h v Kinodvorani AGRFT na Aškerčevi 5 v Ljubljani. Sodelovali bodo Nika Rozman, Saša Pavček, Janja Majzelj, ...

Strateški načrt za AV industrijo v Sloveniji

Avdiovizualna industrija v Sloveniji bo do leta 2030 postala gonilna sila slovenske kulture in pomemben steber slovenskega gospodarstva. Na pobudo predsednika vlade RS dr. Roberta Goloba je Zveza društev slovenskih filmskih ustvarjalcev (Zveza DSFU) pripravila Strateški načrt za razvoj slovenske avdiovizualne industrije do leta 2030. Kje so meje razvoja avdiovizualnega sektorja, če bi delovali strateško in izkoristili vse naše potenciale, je ...