Recent News

Blog Classic + Right Sidebar

Strokovni program Kraffta 2023

Bliža se naš tretji Kranjski igralski filmski festival Krafft 2023 z bogatim filmskim in strokovnim programom, ki ga ne gre zamuditi. V filmskem programu si lahko ogledate deset tekmovalnih filmov svetovne produkcije, od teh kar devet premierno. Letošnji selektor je naš igralski kolega Predrag Miki Manojlović. V spremljevalni ponudbi bo na ogled sedem celovečernih filmov in trije večeri kratkih igranih in ...

Nagrade DSI in SPU za leto 2023!

Zbiranja prijav so se zaključila, pretresanja predlogov tudi, komisije so opravile svoje delo - znane so nagrajenke in nagrajenci DSI-SPU za leto 2023. Od Jurija Zrneca kot glasu risanke, pa do treh prejemnikov igralskih nagrad veliki plan (Tina Vrbnjak, Jure Henigman, članice in člani društva DSI v številni zasedbi filma Orkester), Ane Lampret s kontraplanom ... ter seveda nagrajencev za ...

5. občni zbor uspešno izpeljan

Peti redni občni zbor DSI, ki je potekal v soboto, 13. maja 2023 v Gledališču Glej, je med drugim prinesel dva nova člana Upravnega odbora (UO) - to sta Rina Pleteršek in Robert Prebil. Društvo DSI - organi Dosedanjima članoma UO, Lini Akif in Vitu Weisu, se iskreno zahvaljujemo za delo in sodelovanje, novima članoma pa želimo veliko dobrega sobivanja in uspeha!

Poročilo skupine #znamiseneha

Objavljamo dolgo pričakovano poročilo delovne skupine #znamiseneha, ki sta jo sestavili društvi DSI in ZDUS. ----------------------------------------------------- Spoštovane kolegice, spoštovani kolegi, četudi se vam že dolgo nismo oglasili, to še ne pomeni, da nismo aktivni. Kaj smo naredili? Najprej stvari, ki jih že veste: pripravili, izvedli in analizirali smo anketo o stanju na področju uprizoritvenih in AV umetnosti. Izsledke ankete smo predstavili trikrat, najprej na Tednu ...