Recent News

Blog Classic + Left Sidebar

6. redni in volilni občni zbor društva DSI

V soboto, 11. 5. 2024, se je odvil 6. redni in volilni občni zbor Društva slovenskih avdiovizualnih igralcev - DSI, na katerem se je izvolilo nove vodstvene strukture in organe društva. Kot nova predsednica društva in upravnega odbora (UO) je bila izvoljena igralka Mojca Fatur, ki je te naloge prevzela od prejšnjega predsednika Jurija Drevenška. Fotografije zahval dosedanjim članom UO ...

Anketa RTV Slovenija

RTV Slovenija je na družbenih omrežjih objavila anonimno anketo, v kateri gledalke in gledalce sprašuje, kakšen program bi radi gledali. Ker se zavedamo, da so slovenski filmi in nadaljevanke pomemben del naše kulturne dediščine in identitete, vas pozivamo, da podprete našo pobudo za več slovenskih filmov in nadaljevank na naših zaslonih. Verjamemo, da bi večja prisotnost domačih produkcij okrepila kulturno in ...

6. občni zbor DSI

Vljudno vas vabimo na 6. redni in volilni občni zbor društva DSI, ki bo v soboto, 11. maja, ob 9.30, na Lokaciji, Kersnikova ulica 12, Ljubljana. Vabilo z dnevnim redom najdete v priponki. Letošnji občni zbor je tudi volilni. Kandidira lahko vsak član društva, predlaga lahko sebe ali drugega člana. K predlogu kandidature mora podati podpis predlaganega kandidata na priloženem soglasju. Predlog s skenom ...

ReActing na Krafftu 2024

Gost letošnjega 4. Kranjskega igralskega filmskega festivala (Krafft, 15.6.2024 – 22.6.2024) bo znova program ReActing v organizaciji Slovenskega filmskega centra s sodelovanjem sorodnih organizacij iz bivših jugoslovanskih republik. V priponki najdete njegovo predstavitev (v angleščini). ReActing po potekal od petka, 14. junija (prihod) do vključno ponedeljka, 17. junija 2024 (odhod), za 2 izbrana slovenska udeleženca pa bo udeležba na ReActingu brezplačna. ...