Recent News

Blog Classic + Left Sidebar

Pismo zahvale ter pomembni uradni premiki

Spoštovani člani, spoštovane članice! Drage kolegice, dragi kolegi! Kot ste verjetno že zasledili, je Državni zbor Republike Slovenije 29. 9. 2022 v slovensko zakonodajo implementiral evropski direktivi in potrdil spremembe zakonov ZASP in ZKUASP, kar za igralce v Sloveniji pomeni velikanski premik na področju uveljavljanja pravic za avdiovizualne izvajalce. S tem dejanjem bodo igralci v Sloveniji odslej upravičeni do nadomestila iz naslova ...

Festival AGRFT in njegov filmski spored

Ta teden, od 3. do 9. oktobra, bo v novih prostorih AGRFT na Aškerčevi 5 potekal Festival AGRFT - vodeni ogledi akademije, razstava, gledališke uprizoritve in seveda tudi projekcije filmov. Vstop na vse prireditve je brezplačen, treba pa se je prijaviti po mailu rezervacije@agrft.uni-lj.si (do zasedbe mest). Podroben program je v priponki, izpostavljamo pa filmske projekcije (od strani 13 v programu): Torek, 4. 10. 19.00: ...

Večer kosobrinov in kosobrink

Društvo slovenskih režiserjev in režiserk odpira sezono Večerov DSR v Kinoteki, in sicer z večerom, posvečenim dosedanjim prejemnicam in prejemnikom nagrade kosobrin za dragocene filmske sodelavce neavtorskih poklicev. Pogovor z njimi bo v torek, 27. 9., ob 20.00 v Kinoteki. Povezovala ga bosta režiserja Matevž Luzar in Boris Petkovič. Pogovoru bo sledilo druženje ob kozarčku rujnega in prigrizku. Uradno vabilo najdete ...

Umrl je Radko Polič – Rac

V 81. letu starosti je umrl odlični, najširšim krogom javnosti dobro poznani, priljubljeni, vsestranski slovenski gledališki in filmski igralec Radko Polič - Rac. Večino svoje gledališke poti je preživel v ansamblu Slovenskega narodnega gledališča Drama Ljubljana, izdatno pa je s svojo neizprosno igralsko zavzetostjo plemenitil tudi repertoarje domala vseh slovenskih poklicnih gledališč, od SLG Celje do SNG Drama Maribor, od SNG ...