Recent News

Blog Classic + Left Sidebar

Poziv za nagrade DSI 2023

Spoštovane kolegice in spoštovani kolegi, odprt je tretji poziv za nagrade društva DSI. Vabimo vas, da čim prej pošljete svoje predloge za nagrado Ita Rina, kontraplan, veliki plan in glas risanke. Letos lahko za nagradi veliki plan in glas risanke predlagate igralske kreacije, ki so bile ustvarjene v triletnem obdobju, od 1. januarja predpreteklih dveh let do 31. decembra preteklega leta. Da bi vas ...

Spominska projekcija za Miho Baloha

V torek, 10. januarja, se bodo v Slovenski kinoteki s filmom Veselica (Jože Babič, 1960) poklonili spominu na nedavno preminulega prvovrstnega filmskega in gledališkega igralca Miho Baloha (1928–2022). Pred projekcijo bo o filmu in Mihi Balohu spregovorila Varja Močnik. Dogodek si lahko označite tudi na TEJ STRANI. https://kinoteka.si/cikel/in-memoriam-miha-baloh/ https://kinoteka.si/preberi-vec/miha-baloh/

Razpisi in pozivi na začetku leta 2023

Zaradi večje preglednosti tudi tukaj objavljamo nekaj obvestil v zvezi s trenutno odprtimi razpisi in pozivi: Ministrstvo za kulturo je objavilo Javni razpis za štipendije za usposabljanje ali izobraževanje v tujini za specializirane poklice v kulturi 2022/2023. Prijave so odprte do 16. 1. 2023. Več informacij TUKAJ. Slovenski filmski center poziva strokovno javnost in posameznike s strokovnimi referencami, da predlagajo kandidate oz. ...