Preberimo pravljico za slepe in slabovidne

Drage članice in člani,

prejeli smo prošnjo Zveze slepih in slabovidnih Slovenije:

“Spoštovani,

V tednu slepih in slabovidnih, ki ga obeležujemo v 1. tednu junija, želimo na zvezi društev slepih in slabovidnih Slovenije, javnost čim bolj celostno informirati o tem, da slepi in slabovidni so med nami in da so v prvi vrsti: otroci, mladostniki, zaposleni, umetniki, iskalci zaposlitve, starši, upokojenci, babice in dedki… Skratka ljudje z enakimi potrebami, željami in strahovi kot vsi ostali, a z dodatnimi izzivi, ki jih življenje vsakodnevno postavlja prednje. Z mnogimi od njih se slepi in slabovidni v vsakdanjem življenju uspešno soočajo in jih premagujejo z veliko mero samostojnosti v katero vlagajo mnogo energije in dela. Nekateri izzivi pa so rešljivi samo s pomočjo drugih ljudi.

Zaradi preventivnih ukrepov v zvezi s preprečevanjem širjenja koronavirusa, smo letos večino aktivnosti v tednu slepih in slabovidnih preselili na splet. Ena od načrtovanih aktivnosti je tudi: Preberi mi pravljico. Slepe in slabovidne otroke smo že prosili naj nam sporočijo naslove pravljic, ki bi jih želeli slišati. Zdaj pa prosimo vaše člane, če bi bili te pravljice otrokom pripravljeni prebrati, se ob tem posneti in nam poslati svoj posnetek. Vsak dan v tednu slepih in slabovidnih ob 19. uri, bomo na našem youtube kanalu objavili posnetek ene pravljice.”

(več v PREBERI MI PRAVLJICO – DOPIS)

Prepričani smo, da se boste na pobudo z veseljem odzvali!

Sporočite nam, katero pravljico boste prebrali, da si jih porazdelimo (glejte seznam spodaj). Posredujemo tudi priporočila za snemanje.

Posnetke lahko pošljete društvu na: dsi.drustvo@gmail.com ali direktno na zvezo slepih rok.fiamengo@zveza-slepih.si, nas pa o oddanem posnetku le obvestite.

Ker bo obeležitev tedna slepih že v 1. tednu junija, posnetke potrebujejo najkasneje do 29. 05.!

Posnetke bomo delili tudi na FB strani društva DSI.

DODATEK:

Drage članice in člani,

hvala za vaš bliskovit odziv! Razen naslednjih Disneyevih:

* Ostržek

* Knjiga o džungli

* Lepotica in zver

in pravljice Izgubljeni jagenjček; Geri Berger Haines,

imajo že vse pravljice svojo bralko ali bralca.

Kdor bi se še rad priključil akciji, naj izbere pravljico po svoji izbiri.

Dobrodošli vsi!


Prosimo, da pri snemanju branja pravljic upoštevate naslednja navodila:

Telefon naj bo obrnjen ležeče.
Snemajte v kvaliteti 1080p ali 720p in formatu mpeg4.
V primeru, da boste snemali v temnem prostoru, vklopite svetilko.
Telefon naj bo med snemanjem čim bolj pri miru in dovolj blizu, da bo tudi zvok posnet kvalitetno.
Ko je video posnet, preverite, ali je posnetek v redu ter se stvari slišijo in vidijo dovolj razločno.
Prosimo vas, da pripravite in nam posredujete tudi kratek opis sebe kot bralca, da ga bodo objavili ob posnetku.

Hvala, ker boste sodelovali!

Za DSI

Maja Sever

Deli: