Vir: In potem jih ni bilo več (And Then There Were None), 1945, režija René Clair

Poziv k etičnim standardom – DSI, ZDUS

Spoštovane članice in člani, kolegice in kolegi,

menimo, da so javni zavodi v uprizoritveni kulturi branik zagotavljanja profesionalnih in obče etičnih standardov.

Naloga obeh igralskih društev, Društva slovenskih avdiovizualnih igralcev in Združenja dramskih umetnikov Slovenije, pa je med drugim tudi opozarjanje, da se ti standardi dosledno upoštevajo.

Zato smo v luči nedavnih dogodkov, ki se dotikajo prijav zlorabe na AGRFT, poslali poziv vodstvom gledališč, da se do omenjene problematike opredelijo.

Pismo si lahko preberete v priponki. Njihovega javnega odziva namreč do danes nismo zaznali.

Obveščamo vas tudi, da sta obe društvi ustanovili skupno delovno skupino. Ta bo ustrezno in pravočasno naslavljala vsa vprašanja, ki se nanašajo na zlorabo in šikaniranje na delovnem mestu ali v umetniškem procesu na področju uprizoritvene in filmske umetnosti. O njenem delu vam bomo sproti poročali.

Upravni odbor DSI