Vir: Džoint blaznost (Reefer Madness),1936, Louis J. Gasnier

5. protikoronski paket

Posredujemo poročilo ZDSFU (zanj Ana Lampret):

Drage članice, dragi člani,

v parlamentu so sinoči potrdili predlog 5. protikoronskega paketa in upoštevali tudi nekaj amandmajev, kar je tudi za samozaposlene prineslo malo ugodnejše pogoje za pridobitev MTD:

– do pomoči ZA OKTOBER, NOVEMBER IN DECEMBER (z možnostjo podaljšanja do 6 mesecev, če bo potrebno) upravičeni samozaposleni in s.p.-ji, ki so bili registrirani za opravljanje dejavnosti najmanj od 1. SEPTEMBRA 2020 (IN NE OD 13. MARCA) do uveljavitve tega zakona;

– šteje se, da upravičenec zaradi posledic epidemije COVID-19 ne more opravljati dejavnosti ali jo opravlja v bistveno zmanjšanem obsegu, če bodo prihodki upravičenca v letu 2020 zaradi posledic epidemije COVID-19 upadli za več kot 20 (IN NE VEČ 30) odstotkov glede na leto 2019;

+ za pomoč ne more zaprositi, kdor ima na dan vložitve vloge za mesečni temeljni dohodek neplačane zapadle davčne obveznosti.

Izgubljeni dohodek v primeru odrejene karantene pa se bo samozaposlenim in družbenikom, ki so poslovodne osebe, nadomestil v višini 250 evrov.

Celotno besedilo najdete na tej povezavi (str. 41, V. ZAČASNI UKREPI ZA SAMOZAPOSLENE IN MIKRO PODJETJA).
Nekaj informacij o ukrepih pa lahko preberete tudi v pripetem članku iz Dela – tukaj.