Foto: Uroš Hočevar / SLG Celje (iz predstave Naše skrivnosti)

Živa Selan prejela Večerovo nagrado

Članica DSI in igralka v SLG Celje, vedno bolj pa tudi prepoznaven obraz slovenskega filma in gledališča nasploh, Živa Selan, je prejela Večerovo nagrado za igralske dosežke v sezoni 2018/19, in sicer za vlogi Timike v Naših skrivnostih (avtor Béla Pinter, režija Nikola Zavišić) ter Napada v Alarmih! (avtorica Emanuele Aldrovandi, režija Nina Ramšak).

Med drugim je žirija (Petra Vidali, Janez Lapajne; predsednica Silva Čušin) v utemeljitvi zapisala, da je njena prisotnost v SLG Celje

/…/ popolnoma zaznamovala predstave, v katerih je bila angažirana, in prestopila njihov horizont. /…/ Odrska energija, prezenca in artikuliranost Žive Selan so že v njeni prvi profesionalni gledališki sezoni prerasle oznako »mlada igralka«.

Živa je med drugim tudi nosilka vesne za najboljšo stransko žensko vlogo z lanskega, 21. Festivala slovenskega filma 2018, ki jo je prejela za vlogo Suzi v filmu Ne bom več luzerka režiserke Urše Menart.

Iskrene čestitke!

Deli: