Ženske v kinu – mednarodna konferenca

V petek, 4. 10. 2019, od 9. ure naprej,

se bo v Kinodvoru odvila mednarodna konferenca,

osredotočena na temo žensk kot občinstva v filmu.

Posvečena bo celotnemu, karseda raznolikemu spektru filmskih ustvarjalcev, gledalcev in strokovnjakov, ter brezplačno odprta za širšo javnost.

Kot navaja spletna stran Kinodvora, bodo gostje konference ugledni mednarodni filmski strokovnjaki: filmski zgodovinar, kurator ter profesor zgodovine filma in medijev na Birkbeck College Ian Christie; nizozemska filmska kritičarka, filozofinja, predavateljica in ustanoviteljica projekta Slow Criticism Dana Linssen; filmska producentka in kuratorka v bristolskem kinu Watershed Tara Judah; in izredna profesorica zgodovine kinematografov na Univerzi v Utrechtu Judith Thissen. Vodja programa v Kinodvoru Koen Van Daele bo spregovoril o ženskem občinstvu v prvih desetih letih ljubljanskega mestnega kina.

Vsa predavanja bodo potekala v angleščini, poskrbljeno bo tudi za sočasni prevod v slovenščino.

Kinodvor organizira konferenco ob 25. obletnici Mednarodnega festivala sodobnih umetnosti Mesto žensk. Potekala bo v okviru kandidature Mestne občine Ljubljana za naslov Evropske prestolnice kulture leta 2025. Več na: https://www.kinodvor.org/dogodek/zenske-v-kinu-mednarodna-konferenca/

Deli: