Večer filmskih snemalcev in majska kava

Na Lokaciji (Kersnikova 12), v skupnih prostorih stanovskih društev, kamor spada tudi DSI, se bosta v prihodnjih dveh med drugim odvila dva dogodka, na katerih je dobrodošla čim širša udeležba.

V četrtek, 30. maja, bo ob 18. uri potekal večer Združenja filmskih snemalcev Slovenije (ZFS).

Direktor fotografije Rok Kajzer Nagode bo predstavil teme predavanj in posvetov na konferenci Cinematography in Progress (Kinematografija v nastajanju), ki se je je udeležil aprila letos v Bruslju. Sledila bo predstavitev dela “Poučevanje študentov s predhodnim digitalnim znanjem” in razprava. Če bo ostalo dovolj časa in zanimanja, bo prišel na vrsto tudi pogovor na temo “Visoka ločljivost slike je mogoča le s hitrejšim številom sličic na sekundo”.

V petek, 31. maja, bo ob 10. uri še zadnjič pred pričetkom poletja potekala majska kava Zavoda AIPA.

Tokrat ne bo posebnega dnevnega reda, točk ali obveznosti – druženje je sklicano zgolj z namenom, da bi pokramljali o doseženem v letu 2019 in o načrtih ter izzivih, ki se obetajo v drugi polovici leta.

Deli: