Umrla je Ljerka Belak

V 73, letu starosti se je od nas poslovila Ljerka Belak, dolgoletna članica Slovenskega ljudskega gledališča Celje in Mestnega gledališča ljubljanskega, v zadnjih letih priljubljena radijska voditeljica, filmska in televizijska igralka ter osebnost.

V svetu celovečernih filmov, pri katerih je igrala opazno vlogo, je potrebno izpostaviti vsaj naslove Carmen, Gverilci, Kandidatka in šofer, Zapelji me … Ob tem je nastopila v celi vrsti televizijskih dram za Radiotelevizijo Slovenija, v kratkih filmih ter več kot 200 radijskih igrah. Bila je dobitnica številnih pomembnih nagrad, med drugim Borštnikovega prstana in Ježkove nagrade.

V DSI njenim najbližjim, kolegicam, kolegom, zvestim gledalkam in gledalcem ter poslušalkam in poslušalcem izrekamo sožalje ob tej izgubi.

(Avtor fotografije: Marko Modic, Ikonoteka SLOGI – Gledališki muzej)

Deli: