Fotografija: Tone Stojko

Poslovil se je Jože Mraz

Drage kolegice in kolegi,

v 78. letu starosti nas je zapustil igralec Jože Mraz, dolgoletni član Mestnega gledališča ljubljanskega. Čeprav je bil pri svojem umetniškem delu prvenstveno zapisan gledališču, je veliko ustvarjal tudi na radiu, televiziji in filmu. Igral je v več kratkih in šestih celovečernih filmih. Med drugim je z Rajkom Ranflom posnel kar tri – Pomladni veter, Ljubezen in Živela svoboda, z Jožetom Galetom Ljubezen nam je vsem v pogubo, Leta odločitve z Boštjanom Vrhovcem ter Nobeno sonce z Janetom Kavčičem in Vladimirjem Ranikom.

Vsem svojcem, kolegicam in kolegom, pa tudi njegovim gledalkam in gledalcem izrekamo iskreno sožalje in ob tej priložnosti prilagamo zapis njegovega matičnega gledališča.

Povezava na nekrolog s strani MGL

Dragi Jože, hvala za vse.

Upravni odbor društva DSI

Deli: