Vir: Beli zombi (White Zombie), 1932, režija Victor Halperin

Podpora kolegicam in kolegom v Srbiji

Združenje dramskih umetnikov Slovenije in Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev odločno podpirata srbske kolege, ki že več let opozarjajo na neupravičena onemogočanja opravljanja njihove dejavnosti in načrtno vodijo v uničenje temeljnih demokratičnih pravic po iskanju resnice, izražanju kritične misli in v dobro skupnosti usmerjenega, umetniško oblikovanega javnega izražanja ključnih vprašanj o vrednotah, navadah in pravilih v družbi.

Vztrajna sovražnost državne oblasti do zaposlenih v kulturi, nedopusten prodor sovražnega govora v javni prostor in verbalni napadi na igralske kolege v Srbiji, ki jih politično avtokratska oblast, ki ne zmore sprejeti temeljne človekove pravice posameznika po samostojnem mišljenju in govoru, ter drugače misleče dobesedno izganja iz države, v sledenju vrednot, ki jih zastopata Združenje dramskih umetnikov Slovenije in Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev, terja dolžnost podpore kritičnemu poslanstvu umetnikov Srbije, tesno povezanih z aktualnimi protesti »Srbija proti nasilju«.

Združenje dramskih umetnikov Slovenije
Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev