Nove informacije za samozaposlene

Spoštovane članice, spoštovani člani DSI,

posredujemo podatke, ki jih je za nas zbrala strokovna sodelavka ZDSFU, Ana Lampret (hvala, Ana!):

Na spletni strani eDavki (POVEZAVA) je objavljen obrazec za nadomestilo iz naslova mesečnega temeljnega dohodka.

Tisti, ki vam MK plačuje prispevke, odkljukate DA (uveljavljam oprostitev plačila prispevkov – preverjeno na tel. številki za informacije FURS). Če želite (tisti, ki izpolnjujete pogoje) sredstva prejeti 25. aprila, je rok za izpolnitev in oddajo obrazca 18. april. Lahko oddate za en mesec, dva ali tri, če že veste, kaj vas (ne) čaka. Lahko pa ga boste izpolnili in oddali vse do 31. maja (za vse tri mesece ali za posamezne mesece). Ta podatek je za tiste, ki trenutno še ne izpolnjujete pogojev – ker ne vemo, ali bodo mogoče v drugem paketu ukrepov spremenili določilo, da se upoštevajo prihodki iz zadnjega šestmesečja/leta in ne samo iz februarja 2020.

Navodila in telefonsko številko za vprašanja najdete tukaj. Tudi na spletni strani Asociacije (POVEZAVA) so na voljo odgovori na vprašanja, ki jih še dopolnjujejo.

Tukaj pa je še zadnja različica dokumenta pogostih vprašanj in odgovorov, ki je objavljen na strani FURS-a, na čisto zadnji povezavi lahko sledite spremembam in posodobitvam.

POGOSTA VPRAŠANJA IN ODGOVORI, 15. 4. 2020

SLEDI SPREMEMBAM DOKUMENTA TUDI PO 15. 4.

Deli: