Vir: Rock, Rock, Rock!, 1956, režija Will Price

Nagrajenke in nagrajenci DSI 2024 obelodanjeni!

Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev (Društvo DSI) je objavilo letošnje prejemnike igralskih nagrad društva.

Priznanje kontraplan za zaslužno filmsko sodelavko ali sodelavca, ki je s svojim delom pripomogel k odličnosti igralk ali igralcev v AV produkciji, prejme Grega Bušič. Nagrado glas risanke za najboljšo sinhronizacijo avdiovizualnega dela prejmeta Polona Juh za vlogo Oskarja in Maša Derganc Veselko za vlogo Ele v seriji Ela, Oskar in Hu. Nagrado veliki plan za najboljše igralske stvaritve v dveletnem ustvarjalnem obdobju prejmeta Diana Kolenc za vlogo Lare v filmu Opazovanje in Timon Šturbej za vloge Tomaža v filmu Jezdeca, Jureta v filmu Zbudi me, Jackieja v Opazovanju in za vlogo v igrano dokumentarni seriji Inhumanum. Nagrado Ita Rina za življenjsko delo prejme Ivanka Mežan.

Obrazložitve ob razglasitvi nagrajenk in nagrajencev najdete na naslednji povezavi: https://drustvodsi.si/nagrajenci-dsi-2024/

Nagrade bodo podeljene 15. junija na otvoritveni slovesnosti Kranjskega igralskega filmskega festivala Krafft. Festival bo v Kranju en teden gostil izbor najboljših novih filmov iz vsega sveta in pester strokovni program, ki nastaja v soorganizaciji Društva DSI.

Vsem iskrene čestitke ter srečno na pot festivalu Krafft!