Dan Petra Musevskega na Krafftu

Peter Musevski je s svojim obširnim in dovršenim igralskim opusom močno zaznamoval slovenski filmski, televizijski in gledališki prostor.

S Perotovim dnevom v sredo, 16. junija, v Kranju, na igralskem filmskem festivalu KRAFFT obujamo spomin na kolega in prijatelja z naslednjimi dogodki.

17.00: Prešernovo gledališče Kranj – Slovesno odprtje Foajeja Petra Musevskega skupaj s stalno razstavo, posvečeno Petrovemu delu.
18.00: Festivalska dvorana Ivo Barišič (Stolp Škrlovec) – »Musevski« – pogovor o Petru in njegovem delu z Damjanom Kozoletom. Zaradi omejenih kapacitet je prijava na pogovor obvezna na info@krafft.si.
20.00: Vrt gradu Khislstein – otvoritev fotografske razstave »Peter Musevski – Ko igralec umre, se spremeni v filme«.

21.00: Letni kino Peter Musevski (tako smo za čas festivala poimenovali Letno gledališče Khislstein) – Ogled filma Polsestra (Damjan Kozole, 2019), v katerem igra tudi Peter, v tekmovalnem programu festivala. Nakup vstopnic je možen na www.krafft.si ali v Layerjevi hiši.

Vljudno vabljeni!

Deli: