Avtor fotografije: Peter Uhan

Borisovih 80 v Kinoteki

Boris Cavazza, vsestranski igralec in eden osrednjih slovenskih filmskih obrazov zadnjega pol stoletja, je v februarju praznoval svoj 80. rojstni dan.

V sotočju dogodkov, ki bodo zaznamovali njegov visok življenjski jubilej, se bo 17. aprila 2019 ob 19. uri v dvorani Slovenske Kinoteke zavrtela svečana projekcija filma Kormoran (1986, režiser Anton Tomašič), za katerega je Boris Cavazza napisal scenarij in v njem odigral glavno vlogo.

Dogodek, ki bo uokvirjal projekcijo, pripravlja Miha Hočevar, organizirajo pa ga Slovenski filmski arhiv pri Arhivu Republike Slovenije, Društvo slovenskih filmskih režiserjev, Združenje filmskih snemalcev Slovenije in nenazadnje Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev.

Vstopnice so brezplačne, na voljo bodo pri blagajni Kinoteke dan pred prireditvijo. Filmu bo sledilo bo prijateljsko druženje, zatorej vljudno vabljeni, da v odličnem razpoloženju skupaj počastimo Borisov praznik!

Deli: