AGRFT – dokončno slovo od Nazorjeve

Spoštovane kolegice in kolegi, tokrat vam posredujemo pobudo Študentskega sveta AGRFT, preberite in če morete, sodelujte. Lepo pozdravljeni!

vaš DSI


Dragi gledališki, radijski, filmski in televizijski ustvarjalci!

Vsi bivši in zdajšnji študentje akademije!

Po več kot 70 letih se AGRFT počasi poslavlja od Nazorjeve 3.

Z gradnjo nove akademije na Aškerčevi našo Nazorko vračamo Cerkvi.

Od stare akademije bi se študentje radi spoštljivo poslovili in jo ovekovečili s stalno fotografsko razstavo v klubu nove akademije. Želimo si, da bi fotografije ohranjale spomin na duh Nazorjeve 3, vse od leta 1949 do danes.

Prosimo, pobrskajte po svojih zaprašenih foto albumih, telefonih, zunanjih diskih, fotografskih filmih in še kje drugje. Iščejo se fotografije študentskega življenja na Nazorki – z vaj, druženj, žurov, s kockanja v Monte Carlu, priprav v maskirnici, posedanj na okenskih policah, pospravljanj po žurih, kajenja na stopniščih, iz tonske kabine, knjižnice, montažne kabine, z butoh priprav, s snemanj, podelitev nagrad, projekcij, predavanj, z B produkcij …

Izbrane fotografije, če je mogoče, opremite z naslednjimi podatki:

  • imena in priimki oseb na fotografiji,
  • leto nastanka,
  • avtorica ali avtor fotografije ter
  • dogajanje na fotografiji.

DIGITALNE fotografije nam pošljite na e-mail: adijo.nazorka@gmail.com v čim boljši ločljivosti.

ANALOGNE fotografije bomo digitalizirali in vam jih poslali nazaj (nujno pripišite svoj naslov). Pošljite jih na naslov:

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo
Trubarjeva 3, 1000 Ljubljana
pripis: ZA ŠS AGRFT

ali jih pustite pri vratarju svojih gledališč ali drugih umetniških ustanov (seveda po koncu pandemije in z njo povezanih izrednih ukrepov), ter po elektronski pošti obvestite Študentski svet AGRFT, ki jih bo prišel iskat.

Zahvaljujemo se za vaše soustvarjanje stalne fotografske razstave v spomin na Nazorjevo 3.

Študentski svet AGRFT

Deli: